WSCHODNIA OBWODNICA Błonia! Komisja Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego rekomenduje jej budowę.

O tym, że wschodnia obwodnica Błonia w 2018 r zniknęła z planów zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego pisaliśmy na naszej stronie. Podobnie jak o tym, że władze Błonia nie robią nic w sprawie przywrócenia jej do planów i nie zabiegają o jak najszybsze rozpoczęcie prac, aby mogła ona powstać rozwiązując wieloletni problem ruchu TIRów przez Błonie. Bez wschodniej obwodnicy Błonia, po wybudowaniu obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego oraz tzw. “Paszkowianki” obwodnicy dla Raszyna i Pruszkowa, Błonie zostanie rozjeżdżone, cały ruch wpadnie do centrum Błonia z dróg 579 i 720.

Na szczęście jest szansa, aby “odczarować” tą sytuację. Mieszkańcy Błonia Pan Tadeusz Dziewulski i Pan Jan Boczkowski złożyli skargę do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w tej sprawie, w efekcie czego w dniu 07.11.2019 Komisja Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego przyjęła stanowisko rekomendujące budowę wschodniej obwodnicy Błonia.

https://www.facebook.com/sejmikmazowiecki/posts/2484131538483580
SZCZEGÓŁY W LINKU NA FB

Pan Tadeusz Dziewulski skontaktował się w tej sprawie z nami i obiecał przekazać pełne informacje już wkrótce, podkreślając, że pomimo wielokrotnych prób wyjaśnienia sprawy na naszym podwórku błońskim podczas Sesji Rad Miejskich, nie miał niestety takiej możliwości. Praktyka na sesjach błońskich odbiega od standardów w Sejmiku, u nas w Błoniu mieszkaniec może jedynie zadać pytanie, nie ma możliwości dyskusji lub wyrażania własnego stanowiska.

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie