Zamiast BETONIARNI będą BLOKI.

Firma Stefanco, po tym jak Mieszkańcy z Radną Cichewicz skutecznie udaremnili plan inwestycji dotyczący powstania betoniarni na terenie działki przy ul. Modlińskiej/Passowskiej (działka nr ew. 41/2 obręb 002) postanowiła “pójść” w deweloperkę, o czym możemy przekonać się czytając obwieszczenie Burmistrza nr WPP.6721.1.2024 z dn. 17.01.2024 w sprawie wszczęcia postępowania o ustalenie lokalizacji inwestycji – ul. Modlińska.

Chyba będzie to “pierwsze dziecko” firmy, tj. bloki przy Passowskiej – bo próżno szukać na stronie Stefanco informacji o tego typu działalności, czy zrealizowanych przez nią inwestycjach developerskich. Ale jeśli dojdzie do realizacji inwestycji, to na pewno beton będą na budowę mieli bardzo dobry (firma specjalizuje się od lat w tej branży).

Plan jest ambitny. We wniosku złożonym do urzędu możemy przeczytać, iż planowane jest powstanie 5 bloków mieszkalnych czterokondygnacyjnych, o bryle w kształcie odwróconej litery L i z garażami podziemnymi jednokondygnacyjnymi. Inwestor wnioskuje o możliwość budowy bloków o wysokości 14 m, a dopuszczalne na tym terenie jest 12 m. Mieszkania mają mieć zróżnicowaną powierzchnie od 30 do 112 m2. W budynku A planowane są lokale usługowe (1-5 szt.), których powierzchnia będzie wynosiła od 30 do 500 m2. Łączna liczba planowanych mieszkań w tej inwestycji, to przedział między 180 a 220.

Przeglądając dokumenty załączone do wniosku, kwestią która może zniweczyć tę inwestycję lub wymóc na inwestorze poniesienie dodatkowych kosztów (budowa sieci wodnej na swój koszt) jest brak możliwości podłączenia osiedla do sieci wodnej (MPWIK w warunkach dla tej inwestycji wypowiada się jednoznacznie, że nie planuje budowy sieci wodociągowej na tym terenie), przyłączenie do sieci kanalizacyjnej jest możliwe.

Patrząc na plany i wizualizację, trudno nie odnieść wrażenia, że cały kompleks bloków skupionych na tym terenie przytłacza, w szczególności zagęszczeniem na tak małej powierzchni takiej ilości budynków. Oczywiście rozumiemy, że inwestor chce z 1m2 gruntu “wycisnąć” jak najwięcej zysku, ale….. no i tu pozostawiamy kropki, każdy dokończy sobie to zdanie wg własnego poglądu 🙂

miesięcznik PIN
pozostałe wydania
miesięcznik PIN online

Niezależna gazeta lokalna

#projektbłonie #informacyjnie #niezależnie

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w  ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Aktualności
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by   
projekt błonie